1882 ексклузивна млечна чоколада со лешник

1882 ексклузивна млечна чоколада со лешник

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, лешници (30%), какао путер, безмасно млеко во прав, какао маса, сурутка во прав, млеко во прав, емулгатор: соја лецитин, арома: ванилин. Какао делови: мин. 30%, суви материи на млеко: мин. 20%. Може да содржи трагови од ореви и бадеми.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 2364 kJ/ 565kcal
Масти 36г
од кои
заситени 15г
Јаглехидрати 54г
од кои
Шеќери 36г
Растителни влакна 1.5г
Протеини
Сол
Шифра 1008
Нето тежина по единица (kg) 0.15
Ean code unit 5310002052460
Амбалажа 245x155x90
Производи по амбалажа 8
Нето тежина на амбалажа (kg) 1.20
Ean code carton 5310002052514
Амбалажи во палета 200