Perfection you can not resist
1882 Exclusive milk chocolate with hazelnuts
Ingredients: sugar, hazelnuts (30%), cocoa butter, skimmed milk powder, cocoa mass, whole milk powder, whey powder, emulsifier: soya lecithin, flavour: vanillin. Cocoa solids: 30% minimum, dry milk solids: 20% minimum.
Product may contain traces of walnuts and almonds.
Keep cool and dry.
| Nutritional value | per 100g |
|---|---|
| Energy | 2364 kJ/ 565kcal |
| Fat | 36g |
| of which | |
| Saturated | 15 g |
| Carbohydrate | 54g |
| of which | |
| Sugars | 36g |
| Fibre | 1.5g |
| Protein | 6g |
| Salt | 0g |
| Code | 2363 |
|---|---|
| Net weight unit (kg) | 0.15 |
| Ean code unit | 5310002052460 |
| Carton - Display | 245x155x90 |
| Units per carton | 8 |
| Net weight carton (kg) | 1.20 |
| Ean code carton | 5310002052514 |
| Cartons per pallet | 200 |