Me&You кокос, 152g

Вафел производ со крем од кокос (43%), прелиен со какао прелив

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: какао прелив 38% (шеќер, растителна маст(палмина), какао прав со смалени масти, безмасно млеко во прав, емулгатор: соја лецитин, арома: ванилин), шеќер, пченично брашно, растителна маст (палмина), кокосово брашно (5% во крем), сурутка во прав, млеко во прав, емулгатор: соја лецитин, арома, средство за нараснување: Е 500, Е 450, сол. Може да содржи траги од лешник.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 2400kJ/ 574kcal
Масти 18g
од кои
заситени 4g
Јаглехидрати 60g
од кои
Шеќери 32g
Растителни влакна 0g
Протеини 4g
Сол 0.3g
Шифра 788
Нето тежина по единица (kg) 0.152
Ean code unit 5310002750878
Амбалажа 295x240x165
Производи по амбалажа 15
Нето тежина на амбалажа (kg) 2.28
Ean code carton 531002750885
Амбалажи во палета 169