Tradition shaped in crispy pleasure
Ingredients: cocoa coating 38% (sugar, vegetable oil (palm oil), fat-reduced cocoa powder, skimmed milk powder, emulsifier: soya lecithin, flavor: vanillin), sugar, wheat flour, vegetable oil (palm oil), coconut (5%), whey powder, whole milk powder, emulsifier: soya lecithin, flavor, raising agents: sodium hydrogen carbonate and disodium diphosphate, salt. May contain traces of hazelnut.
Keep cool and dry.
| Nutritional value | per 100g |
|---|---|
| Energy | 2400kJ/ 574kcal |
| Fat | 18g |
| of which | |
| Saturated | 4g |
| Carbohydrate | 60g |
| of which | |
| Sugars | 32g |
| Fibre | 0g |
| Protein | 4g |
| Salt | 0.3g |
| Code | 788 |
|---|---|
| Net weight unit (kg) | 0.152 |
| Ean code unit | 5310002750878 |
| Carton - Display | 295x240x165 |
| Units per carton | 15 |
| Net weight carton (kg) | 2.28 |
| Ean code carton | 531002750885 |
| Cartons per pallet | 169 |