Чоколадирани наполитанки

Вафел производ со какаов крем (53%) прелиен со чоколада
Состојки: Чоколада 33% (шеќер, какао маса, какао путер, емулгатори: соја лецитин и  Е 476, арома: ванилин. Чоколадата содржи какао делови: 53% мин.), шеќер, пченично брашно, растителна маст (палмина), какао прав со смалени масти(7%), сурутка во прав,  млеко во прав, скроб, емулгатор: соин лецитин, средство за нараснување: Е 450 и Е 500, сол, арома. Може да содржи трагови од лешник.

Да се чува на суво и ладно.

Категорија
Состојки и нутритивни вредности
Нутритивни вредности за 100g
Енергија 2575 kJ/615 kca
Масти 45g
од кои
заситени 25g
Јаглехидрати 47g
од кои
Шеќери 39g
Растителни влакна 0g
Протеини 7g
Сол 0.2g
Шифра 180
Нето тежина по единица (kg) 0.50
Ean code unit 5310002750045
Амбалажа 365x216x185
Производи по амбалажа 11
Нето тежина на амбалажа (kg) 5.50
Ean code carton 5310002750267
Амбалажи во палета 70