Микс карамела 850г

Микс на карамели со повеќе вкусови

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, растителна маст, млеко во прав (5%), лешници (1,25%), кокос (1,25%), путер, киселина: лимонска киселина, белка во прав, база лимон  0,11%, база портокал 0,11%, сируп  од јагода 0,11%, ароми, природни бои: куркумин , екстракт од  пиперка, кармин.

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1772kJ/ 422 kcal
Масти 7g
од кои
заситени 3g
Јаглехидрати 89g
од кои
Шеќери 74g
Растителни влакна 0g
Протеини 2g
Сол 0g
Шифра 645
Нето тежина по единица (kg) 0.85
Бар код индивидуално пакување 5310002485404
Амбалажа 392x287x275
Производи по амбалажа 12
Нето тежина на амбалажа (kg) 10.20
Бар код кутија 15310002485401
Амбалажи во палета 56