Млечна карамела 284г

Млечна карамела

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, млеко во прав (6%), растителна маст (палмина), путер,  арома.Може да содржи траги од лешник и белка.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1800kJ/ 430 kcal
Масти 7g
од кои
заситени 1g
Јаглехидрати 89g
од кои
Шеќери 74g
Растителни влакна 0g
Протеини 2g
Сол 0g
Шифра 585
Нето тежина по единица (kg) 0.284
Ean code unit 5310002537004
Амбалажа 392x287x275
Производи по амбалажа 30
Нето тежина на амбалажа (kg) 8.52
Ean code carton 5310002537011
Амбалажи во палета 56