1882 ексклузивна темна чоколада со брусница

1882 ексклузивна темна чоколада со брусница

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, какао маса, брусница (25%), какао путер, емулгатори: соин лецитин, арома: ванилин.Чоколадата содржи какао делови: 50% мин. Може да содржи траги од млечни производи и костенливо овошје.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 2159 kJ/ 516kcal
Масти 26г
од кои
заситени 16г
Јаглехидрати 65г
од кои
Шеќери 55г
Растителни влакна
Протеини
Сол
Шифра 806
Нето тежина по единица (kg) 0.15
Ean code unit 5310002052477
Амбалажа 245x155x90
Производи по амбалажа 8
Нето тежина на амбалажа (kg) 1.20
Ean code carton 5310002052521
Амбалажи во палета 200