Совршенство на кое не можеш да одолееш
Високо квалитетнa чоколадa со 75% какао
Состојки: какао маса, шеќер, портокал 15% (концентриран сок од портокал, концентрирана пулпа од јаболко, гликозен сируп, глицерол, пченични влакна, шеќер, растителна маст, оризово брашно, пектин, лимонска киселина, арома, аскорбинска киселина, боја: куркумин), какако прав, какао путер, емулгатор: соја лецитин, арома: ванилин. Чоколадата содржи какао делови: 75% мин. Може да содржи траги од млечни производи, бадеми и лешник.
Да се чува на суво и ладно .
| Нутритивни вредности | per 100g |
|---|---|
| Енергија | 2326kJ/ 556 kcal |
| Масти | 33g |
| од кои | |
| заситени | 20g |
| Јаглехидрати | 56g |
| од кои | |
| Шеќери | 24g |
| Растителни влакна | 0g |
| Протеини | 9g |
| Сол | 0g |
| Шифра | 65 |
|---|---|
| Нето тежина по единица (kg) | 0.085 |
| Ean code unit | 5310002052330 |
| Амбалажа | 170x75x160 |
| Производи по амбалажа | 20 |
| Нето тежина на амбалажа (kg) | 1.70 |
| Ean code carton | 5310002052682 |
| Амбалажи во палета | 372 |