Јадран наполитанка 300г

Вафел производ со млечен и какао крем

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, пченично брашно, растителна маст (палмина), млеко во прав (14% во кремот), сурутка во прав, какао прав со смалени масти (5% во кремот), скроб, емулгатор:  соја лецитин, средство за нараснување: Е 500, Е 450, сол, арома: ванилин.

Може да содржи трагови од лешник.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 2190kJ/ 523kcal
Масти 27g
од кои
заситени 10g
Јаглехидрати 62g
од кои
Шеќери 40g
Растителни влакна 0g
Протеини 8g
Сол 1.5g
Шифра 147
Нето тежина по единица (kg) 0.30
Ean code unit 5310002700545
Амбалажа 330x285x222
Производи по амбалажа 20
Нето тежина на амбалажа (kg) 6.00
Ean code carton 5310002701801
Амбалажи во палета 72