Чоколокум 400g

Локум прелиен со чоколада 

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, вода, скроб, чоколада 16% (шеќер, какао маса, какао путер, емулгатори: соја лецитин и полиглицерол полирицинолеат, арома: ванилин. Чоколадата содржи какао делови: 53% мин.) арома, киселина: лимонска киселина. Може да содржи траги од млечни производи, лешник и бадем.

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1600kJ/ 382kcal
Масти 5g
од кои
заситени 0g
Јаглехидрати 85g
од кои
Шеќери 75g
Растителни влакна 0g
Протеини 0g
Сол 0g
Шифра 335
Нето тежина по единица (kg) 0.40
Ean code unit 5310002152375
Амбалажа 380x252x145
Производи по амбалажа 18
Нето тежина на амбалажа (kg) 7.20
Ean code carton 5310002152382
Амбалажи во палета 70