Традиција која се топи во вашата уста
Состојки: шеќер, вода, скроб, киселина: лимонска киселина, природна арома.Може да содржи траги од ореви.
Да се чува на суво и ладно
| Нутритивни вредности | за 100g |
|---|---|
| Енергија | 1500kJ/360 kcal |
| Масти | 0g |
| од кои | |
| заситени | 0g |
| Јаглехидрати | 88g |
| од кои | |
| Шеќери | 72g |
| Растителни влакна | 0g |
| Протеини | 0g |
| Сол | 0g |
| Шифра | 266 |
|---|---|
| Нето тежина по единица (kg) | 0.50 |
| Ean code unit | 5310002585104 |
| Амбалажа | 380x252x145 |
| Производи по амбалажа | 18 |
| Нето тежина на амбалажа (kg) | 9.00 |
| Ean code carton | 5310002585609 |
| Амбалажи во палета | 63 |