Совршенство на кое не можеш да одолееш
Состојки: какао маса, шеќер, какако прав, какао путер, емулгатор: соја лецитин, арома: ванилин. Чоколадата содржи какао делови: 75% мин. Може да содржи траги од млечни производи, лешник и бадем.
Да се чува на суво и ладно.
| Нутритивни вредности | за 100g |
|---|---|
| Енергија | 2224kJ/ 532 kcal |
| Масти | 33g |
| од кои | |
| заситени | 20 g |
| Јаглехидрати | 50g |
| од кои | |
| Шеќери | 24g |
| Растителни влакна | 0g |
| Протеини | 9g |
| Сол | 0g |
| Шифра | 53 |
|---|---|
| Нето тежина по единица (kg) | 0.085 |
| Ean code unit | 5310002052316 |
| Амбалажа | 170x75x160 |
| Производи по амбалажа | 20 |
| Нето тежина на амбалажа (kg) | 1.70 |
| Ean code carton | 5310002052668 |
| Амбалажи во палета | 372 |