Специјалните прилики заслужуваат специјален подарок
Состојки: шеќер, гликозен сируп, вода, какао маса, какао путер, средство за желирање: пектин , сируп јагода (0,15%), киселина: лимонска киселина, регулатор на киселост: Е 331, ароми, емулгатори: соја лецитин и полиглицерол полирицинолеат, концентрат од црн морков.
Чоколадата содржи какао делови: 53% мин.
Може да содржи трагови од белка, млечни производи, лешник и бадем.
Да се чува на суво и ладно
| Нутритивни вредности | за 100g |
|---|---|
| Енергија | 1600kJ/ 382kcal |
| Масти | 5g |
| од кои | |
| заситени | 0g |
| Јаглехидрати | 85g |
| од кои | |
| Шеќери | 75g |
| Растителни влакна | 0g |
| Протеини | 0g |
| Сол | 0g |
| Шифра | 579 |
|---|---|
| Нето тежина по единица (kg) | 0.20 |
| Ean code unit | 5310002152511 |
| Амбалажа | 338x296x152 |
| Производи по амбалажа | 15 |
| Нето тежина на амбалажа (kg) | 3.00 |
| Ean code carton | 5310002154355 |
| Амбалажи во палета | 72 |