Бастуми 1 kg

Свилени бонбони

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, киселина: лимунска киселина, ароми,  природни бои: куркумин, кармин, екстракт од пиперка, боја: Е 133.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1683kJ/ 396 kcal
Масти 0g
од кои
заситени 0g
Јаглехидрати 99g
од кои
Шеќери 89g
Растителни влакна 0g
Протеини 0g
Сол 0g
Шифра 190
Нето тежина по единица (kg) 1.00
Ean code unit 5310002472008
Амбалажа 585x395x220
Производи по амбалажа 6
Нето тежина на амбалажа (kg) 6.00
Ean code carton 5310002472022
Амбалажи во палета 36