Вкуси среќа
Состојки: гликозен сируп, шеќер, вода, средство за желирање: желатин,средство за задржување на влага: сорбитол сируп, киселина: лимонска киселина, овошен сируп 0,6% (лимон, портокал, јагода, јаболко), ароми, природни бои: куркумин, екстракт од пиперка, концетрат од црн морков, хлорофилин. Средство за полирање: пчелин восок. Може да содржи трагови од белка.
Да се чува на суво и ладно.
| Нутритивни вредности | за 100g |
|---|---|
| Енергија | 1411kJ/ 337 kcal |
| Масти | 0g |
| од кои | |
| заситени | 0g |
| Јаглехидрати | 75g |
| од кои | |
| Шеќери | 60g |
| Растителни влакна | 0g |
| Протеини | 8g |
| Сол | 0g |
| Шифра | 569 |
|---|---|
| Нето тежина по единица (kg) | 0.10 |
| Бар код индивидуално пакување | 5310002605086 |
| Амбалажа | 260x210x170 |
| Производи по амбалажа | 30 |
| Нето тежина на амбалажа (kg) | 3.00 |
| Бар код кутија | 5310002605321 |
| Амбалажи во палета | 150 |