Вкуси среќа
Состојки: шеќер, гликозен сируп, растителна маст, млеко во прав (5%), лешници (1,25%), кокос (1,25%), путер, киселина: лимонска киселина, белка во прав, база лимон 0,11%, база портокал 0,11%, сируп од јагода 0,11%, ароми, природни бои: куркумин , екстракт од пиперка, кармин.
Да се чува на суво и ладно
| Нутритивни вредности | за 100g |
|---|---|
| Енергија | 1772kJ/ 422 kcal |
| Масти | 7g |
| од кои | |
| заситени | 3g |
| Јаглехидрати | 89g |
| од кои | |
| Шеќери | 74g |
| Растителни влакна | 0g |
| Протеини | 2g |
| Сол | 0g |
| Шифра | 645 |
|---|---|
| Нето тежина по единица (kg) | 0.85 |
| Бар код индивидуално пакување | 5310002485404 |
| Амбалажа | 392x287x275 |
| Производи по амбалажа | 12 |
| Нето тежина на амбалажа (kg) | 10.20 |
| Бар код кутија | 15310002485401 |
| Амбалажи во палета | 56 |