Микс карамела 350г

Микс на карамели со повеќе вкусови

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, млеко во прав (6%), растителна маст (палмина), путер,  арома. Може да содржи траги од лешник и белка.

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1772kJ/ 422 kcal
Масти 7g
од кои
заситени 3g
Јаглехидрати 89g
од кои
Шеќери 74g
Растителни влакна 0g
Протеини 2g
Сол 0g
Шифра 589
Нето тежина по единица (kg) 0.35
Ean code unit 5310002485343
Амбалажа 392x287x275
Производи по амбалажа 28
Нето тежина на амбалажа (kg) 9.80
Ean code carton 15310002485340
Амбалажи во палета 56