Јагода карамела 100g

Состојки: шеќер, гликозен сируп, растителна маст (палмина), киселина: лимонска киселина, белка во прав, сируп јагода (0,45%), арома, природна боја: кармин.

Производот може да содржи траги од млечни материи и лешници .

Да се чува на суво и ладно

Категорија
Состојки и нутритивни вредности
Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1702kJ/ 407 kcal
Масти 1g
од кои
заситени 0g
Јаглехидрати 97g
од кои
Шеќери 86g
Растителни влакна 0g
Протеини 1g
Сол 0g
Шифра 249
Нето тежина по единица (kg) 0.10
Ean code unit 5310002485602
Амбалажа 400x200x147
Производи по амбалажа 30
Нето тежина на амбалажа (kg) 3.00
Ean code carton 5310002535260
Амбалажи во палета 156