Лешник карамела 350г

  Карамела со вкус на лешник

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, млеко во прав, растителна маст (палмина), лешник (5%),путер, емулгатор: соја лецитин, арома. Може да содржи траги од белка.

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1800kJ/ 430 kcal
Масти 7g
од кои
заситени 3g
Јаглехидрати 89g
од кои
Шеќери 74g
Растителни влакна 0g
Протеини 2g
Сол 0g
Шифра 584
Нето тежина по единица (kg) 0.35
Ean code unit 53100024855329
Амбалажа 392x287x275
Производи по амбалажа 28
Нето тежина на амбалажа (kg) 9.80
Ean code carton 15310002485326
Амбалажи во палета 56