Пралине лимон 850г

Фондан десерт прелиен со чоколада

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, какао маса, какао путер, киселина: лимонска киселина,  природна арома лимон (0,1%),  емулгатори: соја лецитин и полиглицерол полирицинолеат, природна боја куркумин, арома: ванилин. Чоколадата содржи какао делови: 53% мин. Може да содржи траги од млечни производи, белка, лешник и бадем.

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности per 100g
Енергија 1786kJ/ 427kcal
Масти 6g
од кои
заситени 3.5g
Јаглехидрати 90g
од кои
Шеќери 87g
Растителни влакна 0g
Протеини 2g
Сол 0g
Шифра 1516
Нето тежина по единица (kg) 0.85
Бар код индивидуално пакување 5310002154102
Амбалажа 320x240x120
Производи по амбалажа 8
Нето тежина на амбалажа (kg) 6.80
Бар код кутија 5310002154188
Амбалажи во палета 70