Крем банана 850г

 Пенест производ прелиен со чоколада

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, вода, какао маса, какао путер, средство за желирање: агар-агар, белка во прав, банана во прав (0,05%), киселина: лимонска  киселина, емулгатори: соја лецитин и полиглицерол полирицинолеат, ароми, природна боја: куркумин. Чоколадата содржи какао делови: 53% min.  Може да содржи траги од млечни производи, лешник и бадем.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности per 100g
Енергија 1800kJ/ 430kcal
Масти 10g
од кои
заситени 6 g
Јаглехидрати 82g
од кои
Шеќери 65g
Растителни влакна 0g
Протеини 2g
Сол 0.3g
Шифра 116
Нето тежина по единица (kg) 0.85
Бар код индивидуално пакување 5310002151415
Амбалажа 400x220x230
Производи по амбалажа 6
Нето тежина на амбалажа (kg) 5.10
Бар код кутија 5310002151620
Амбалажи во палета 80