Шери чоколаден десерт 147г

Чоколаден полнет десерт со вишна

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, какао маса, вишна (10%), какао путер, гликозен сируп,  алкохол (2%), емулгатор: соја лецитин, арома: ванилин. Чоколадата содржи  какао делови: 53%  мин. Може да содржи траги од млечни производи, лешник и бадем. Вишната може да содржи делови од коската

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности per 100g
Енергија 2340kJ/ 560kcal
Масти 38g
од кои
заситени 23g
Јаглехидрати 59g
од кои
Шеќери 58g
Растителни влакна 0g
Протеини 0g
Сол 0g
Шифра 1042
Нето тежина по единица (kg) 0.147
Ean code unit 5310002252815
Амбалажа 380x280x190
Производи по амбалажа 12
Нето тежина на амбалажа (kg) 1.76
Ean code carton 5310002252822
Амбалажи во палета 88