Чокорајс млечна чоколадо со ориз 75г

Млечна чоколада со ориз

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, какао путер, млеко во прав, експандиран ориз (13%), какао маса, сурутка во прав, безмасно млеко во прав, емулгатор: соја лецитин, арома: ванилин. Какао делови: 30% мин. , млечни масти: 3,5% мин. Производот содржи млечни материи и соја. Може да содржи трагови од лешници и бадеми.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 2400kJ/ 574 kcal
Масти 32g
од кои
заситени 8g
Јаглехидрати 64g
од кои
Шеќери 48g
Растителни влакна 0g
Протеини 8g
Сол 100mg
Шифра 1052
Нето тежина по единица (kg) 0.15
Бар код индивидуално пакување 5310002052743
Амбалажа 270x210x193
Производи по амбалажа 18
Нето тежина на амбалажа (kg) 2.70
Бар код кутија 5310002052750
Амбалажи во палета 75