Совршенство на кое не можеш да одолееш
Состојки: шеќер, какао путер, млеко во прав, експандиран ориз (13%), какао маса, сурутка во прав, безмасно млеко во прав, емулгатор: соја лецитин, арома: ванилин. Какао делови: 30% мин. , млечни масти: 3,5% мин. Производот содржи млечни материи и соја. Може да содржи трагови од лешници и бадеми.
Да се чува на суво и ладно.
| Нутритивни вредности | за 100g |
|---|---|
| Енергија | 2400kJ/ 574 kcal |
| Масти | 32g |
| од кои | |
| заситени | 8g |
| Јаглехидрати | 64g |
| од кои | |
| Шеќери | 48g |
| Растителни влакна | 0g |
| Протеини | 8g |
| Сол | 100mg |
| Шифра | 1052 |
|---|---|
| Нето тежина по единица (kg) | 0.15 |
| Бар код индивидуално пакување | 5310002052743 |
| Амбалажа | 270x210x193 |
| Производи по амбалажа | 18 |
| Нето тежина на амбалажа (kg) | 2.70 |
| Бар код кутија | 5310002052750 |
| Амбалажи во палета | 75 |