Совршенство на кое не можеш да одолееш
Ingredients: sugar, vegetable oil (palm oil), cocoa butter, skimmed milk powder (8%), whey powder (8%), milk powder (6%), cocoa mass, emulsifier: soya lecithin, flavour.
Milk chocolate contains cocoa solids: 28% minimum, dry milk solids: 22% minimum
May contain traces of hazelnuts and almonds.
Keep cool and dry.
| Нутритивни вредности | за 100g |
|---|---|
| Енергија | 2443 kJ/ 584kcal |
| Масти | 40g |
| од кои | |
| заситени | 21g |
| Јаглехидрати | 52g |
| од кои | |
| Шеќери | 43g |
| Растителни влакна | 0g |
| Протеини | 7g |
| Сол | 0g |
| Шифра | 1529 |
|---|---|
| Нето тежина по единица (kg) | 0.022 |
| Бар код индивидуално пакување | 53100002100451 |
| Амбалажа | 135x195x75 |
| Производи по амбалажа | 35 |
| Нето тежина на амбалажа (kg) | 0.77 |
| Бар код кутија | 5310002100475 |
| Амбалажи во палета | 600 |