Eлит темна чоколада со брусница 85г

Високо квалитетнa чоколадa со 75% какао

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: какао маса, шеќер,  брусница (15%), какако прав, какао путер, емулгатор: соја лецитин, арома: ванилин. Чоколадата содржи какао делови: 75% мин. Може да содржи траги од млечни производи, бадеми и лешник.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 2224kJ/ 532 kcal
Масти 33g
од кои
заситени 20g
Јаглехидрати 50g
од кои
Шеќери 24g
Растителни влакна 0g
Протеини 9g
Сол 0g
Шифра 59
Нето тежина по единица (kg) 0.085
Ean code unit 5310002052347
Амбалажа 170x75x160
Производи по амбалажа 20
Нето тежина на амбалажа (kg) 1.70
Ean code carton 5310002052699
Амбалажи во палета 372