Традиција која се топи во вашата уста
Состојки: шеќер, вода, скроб, киселина: лимонска киселина, концентрат од црн морков, арома. Може да содржи траги од ореви
Да се чува на суво и ладно
| Нутритивни вредности | за 100g |
|---|---|
| Енергија | 1500kJ/ 360kcal |
| Масти | 0g |
| од кои | |
| заситени | 0g |
| Јаглехидрати | 88g |
| од кои | |
| Шеќери | 72g |
| Растителни влакна | 0g |
| Протеини | 0g |
| Сол | 0g |
| Шифра | 275 |
|---|---|
| Нето тежина по единица (kg) | 0.40 |
| Ean code unit | 5310002585265 |
| Амбалажа | 280x220x225 |
| Производи по амбалажа | 20 |
| Нето тежина на амбалажа (kg) | 8.00 |
| Ean code carton | 5310002585883 |
| Амбалажи во палета | 70 |