Традиција која се топи во вашата уста
Состојки: шеќер, вода, скроб, ореви (3%), киселина: лимонска киселина, арома.
Да се чува на суво и ладно
| Нутритивни вредности | за 100g |
|---|---|
| Енергија | 1535kJ/ 365kcal |
| Масти | 1g |
| од кои | |
| заситени | 0.1g |
| Јаглехидрати | 88g |
| од кои | |
| Шеќери | 72g |
| Растителни влакна | 0g |
| Протеини | 0g |
| Сол | 0g |
| Шифра | 269 |
|---|---|
| Нето тежина по единица (kg) | 0.15 |
| Ean code unit | 5310002585166 |
| Амбалажа | 285x270x130 |
| Производи по амбалажа | 30 |
| Нето тежина на амбалажа (kg) | 4.50 |
| Ean code carton | 5310002585661 |
| Амбалажи во палета | 120 |