Велигденско Чоко Зајко

Чоколадирано желе со вкус на јагода

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, вода, какао маса, какао путер, средство за желирање: пектин , сируп јагода (0,15%), киселина: лимонска киселина, регулатор на киселост: Е 331, ароми, емулгатори: соја лецитин и полиглицерол полирицинолеат, концентрат од црн морков.

Чоколадата содржи какао делови: 53% мин.

Може да содржи трагови од белка, млечни производи, лешник и бадем.

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1600kJ/ 382kcal
Масти 5g
од кои
заситени 0g
Јаглехидрати 85g
од кои
Шеќери 75g
Растителни влакна 0g
Протеини 0g
Сол 0g
Шифра 579
Нето тежина по единица (kg) 0.20
Ean code unit 5310002152511
Амбалажа 338x296x152
Производи по амбалажа 15
Нето тежина на амбалажа (kg) 3.00
Ean code carton 5310002154355
Амбалажи во палета 72