Специјалните прилики заслужуваат специјален подарок
Состојки: шеќер, гликозен сируп, киселина: лимунска киселина, ароми, природни бои: куркумин, кармин, екстракт од пиперка, боја: Е 133.
Да се чува на суво и ладно.
| Нутритивни вредности | за 100g |
|---|---|
| Енергија | 1683kJ/ 396 kcal |
| Масти | 0g |
| од кои | |
| заситени | 0g |
| Јаглехидрати | 99g |
| од кои | |
| Шеќери | 89g |
| Растителни влакна | 0g |
| Протеини | 0g |
| Сол | 0g |
| Шифра | 190 |
|---|---|
| Нето тежина по единица (kg) | 1.00 |
| Ean code unit | 5310002472008 |
| Амбалажа | 585x395x220 |
| Производи по амбалажа | 6 |
| Нето тежина на амбалажа (kg) | 6.00 |
| Ean code carton | 5310002472022 |
| Амбалажи во палета | 36 |