The taste of happiness
Ingredients: sugar, glucose syrup, acid: citric acid, vitamin C (150mg/100g), flavour.
May contains trace of milk solid, albumen and hazelnuts.
Keep cool and dry
| Nutritional value | per 100g |
|---|---|
| Energy | 1683kJ/ 396 kcal |
| Fat | 0g |
| of which | |
| Saturated | 0g |
| Carbohydrate | 99g |
| of which | |
| Sugars | 89g |
| Fibre | 0g |
| Protein | 0g |
| Salt | 0g |
| Code | 1065 |
|---|---|
| Net weight unit (kg) | 0.25 |
| Ean code unit | 5310002460616 |
| Carton - Display | 396x290x200 |
| Units per carton | 20 |
| Net weight carton (kg) | 5.00 |
| Ean code carton | 5310002460647 |
| Cartons per pallet | 88 |