Perfection you can not resist
1882 Exclusive dark chocolate with almonds
Ingredients: sugar, cocoa mass, almonds (33%), cocoa butter, emulsifiers: soya lecithin, flavour: vanillin. Chocolate contains cocoa solids: 50% minimum. Product may contain traces of milk product and nut fruits.
Keep cool and dry.
| Nutritional value | per 100g |
|---|---|
| Energy | 2456kJ/587 kcal |
| Fat | 40g |
| of which | |
| Saturated | 15 g |
| Carbohydrate | 48g |
| of which | |
| Sugars | 39g |
| Fibre | 3g |
| Protein | 8g |
| Salt | 0g |
| Code | 2361 |
|---|---|
| Net weight unit (kg) | 0.15 |
| Ean code unit | 5310002052484 |
| Carton - Display | 245x155x90 |
| Units per carton | 8 |
| Net weight carton (kg) | 1.20 |
| Ean code carton | 5310002052538 |
| Cartons per pallet | 200 |