Perfection you can not resist
Ingredients: sugar, cocoa mass, cocoa butter, emulsifier: soya lecithin, flavour: vanillin.
Chocolate contains cocoa solids: 53% minimum.
May contain traces of milk products, hazelnuts and almonds
Keep cool and dry.
| Nutritional value | per 100g |
|---|---|
| Energy | 2400kJ/ 574 kcal |
| Fat | 32g |
| of which | |
| Saturated | 16 g |
| Carbohydrate | 64g |
| of which | |
| Sugars | 48g |
| Fibre | 0g |
| Protein | 4g |
| Salt | 0g |
| Code | 33 |
|---|---|
| Net weight unit (kg) | 0.10 |
| Ean code unit | 5310002050121 |
| Carton - Display | 250x168x97 |
| Units per carton | 24 |
| Net weight carton (kg) | 2.40 |
| Ean code carton | 5310002050183 |
| Cartons per pallet | 200 |