Совршенство на кое не можеш да одолееш
Состојки: шеќер, какао маса, какао путер, емулгатор: соин лецитин, арома: ванилин. Чоколадата содржи какао делови: 53% мин. Може да содржи траги од млечни производи, лешник и бадем.
Да се чува на суво и ладно.
| Нутритивни вредности | per 100g |
|---|---|
| Енергија | 2400kJ/ 574 kcal |
| Масти | 32g |
| од кои | |
| заситени | 16 g |
| Јаглехидрати | 64g |
| од кои | |
| Шеќери | 48g |
| Растителни влакна | 0g |
| Протеини | 4g |
| Сол | 0g |
| Шифра | 33 |
|---|---|
| Нето тежина по единица (kg) | 0.10 |
| Бар код индивидуално пакување | 5310002050121 |
| Амбалажа | 250x168x97 |
| Производи по амбалажа | 24 |
| Нето тежина на амбалажа (kg) | 2.40 |
| Бар код кутија | 5310002050183 |
| Амбалажи во палета | 200 |