A sure way to make someone happy
Chocolate dessert filled with hazelnut cream.
Ingredients: sugar, whole milk powder, vegetable oil (palm oil), cocoa butter, skimmed milk powder, cocoa mass, hazelnut (8% in the cream), whey powder, emulsifiers: soya lecithin, flavour, flavour: vanillin. Milk chocolate contains cocoa solids: 30% minimum, dry milk solids 20% minimum May contain traces of almonds.
Keep cool and dry
| Nutritional value | per 100g |
|---|---|
| Energy | 2108kJ/504 kcal |
| Fat | 32g |
| of which | |
| Saturated | 10g |
| Carbohydrate | 48g |
| of which | |
| Sugars | 40g |
| Fibre | 0g |
| Protein | 6g |
| Salt | 0g |