With Love чоколаден десерт лешник 200г

Чоколаден полнет десерт со крем од лешник.

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, млеко во прав, растителна маст (палмина), какао путер, безмасно млеко во прав, какао маса, лешник (8% во кремот), сурутка во прав, емулгатори: соја лецитин, арома, арома: ванилин. Млечната чоколада содржи какао делови: 30% мин., суви материи на млеко: 20% мин. Може да содржи траги од бадем

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 2108kJ/504 kcal
Масти 32г
од кои
заситени 10г
Јаглехидрати 48г
од кои
Шеќери 40г
Растителни влакна
Протеини
Сол