Tradition shaped in crispy pleasure
Ingredients: sugar, wheat flour, vegetable oil (palm oil), whey powder, soya bean flour, hazelnuts (5% in the cream), fat-reduced cocoa powder, starch, whole milk powder, emulsifier: soya lecithin, raising agents: sodium hydrogen carbonate and disodium diphosphate, salt, flavour.
Keep cool and dry
| Nutritional value | per 100g |
|---|---|
| Energy | 2179kJ/ 519kcal |
| Fat | 27g |
| of which | |
| Saturated | 13g |
| Carbohydrate | 66g |
| of which | |
| Sugars | 40g |
| Fibre | 0g |
| Protein | 3g |
| Salt | 0.3g |
| Code | 168 |
|---|---|
| Net weight unit (kg) | 0.30 |
| Ean code unit | 5310002700385 |
| Carton - Display | 330x285x222 |
| Units per carton | 20 |
| Net weight carton (kg) | 6.00 |
| Ean code carton | 5310002702464 |
| Cartons per pallet | 72 |