Нугат наполитанка 300г

Вафел производ со крем од лешници

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, пченично брашно, растителна маст (палмина), сурутка во прав, соино брашно, лешник (5% во кремот), какао прав со смалени масти скроб, млеко во прав, емулгатор: соја лецитин, средство за нараснување: Е 500, Е450, сол, арома.

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 2179kJ/ 519kcal
Масти 27g
од кои
заситени 13g
Јаглехидрати 66g
од кои
Шеќери 40g
Растителни влакна 0g
Протеини 3g
Сол 0.3g
Шифра 168
Нето тежина по единица (kg) 0.30
Ean code unit 5310002700385
Амбалажа 330x285x222
Производи по амбалажа 20
Нето тежина на амбалажа (kg) 6.00
Ean code carton 5310002702464
Амбалажи во палета 72