Чоко минт 90г

Тврди бонбони со чоколадно и лешник полнење 

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, лешник (1%), какао во прав со намалени масти, растителна маст (палмина), чоколада (0,5%), природна арома пеперминт (0,1%), емулгатор: соја лецитин, арома. Чоколадата содржи какао делови: 53 % мин.Може да содржи траги од млечни производи, белка и бадем.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1695kJ/ 405 kcal
Масти 0.5g
од кои
заситени 0g
Јаглехидрати 98g
од кои
Шеќери 72g
Растителни влакна 0g
Протеини 0.6g
Сол 0g
Шифра 1398
Нето тежина по единица (kg) 0.09
Ean code unit 5310002364679
Амбалажа 400x200x147
Производи по амбалажа 30
Нето тежина на амбалажа (kg) 2.70
Ean code carton 5310002364686
Амбалажи во палета 168