Минти чоколаден десерт мента 200г

Фондан десерт со вкус на мента

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен сируп, какао маса, какао путер, киселина: лимонска киселина, природна арома: минт (0,15%), емулгатор: соја лецитин и полиглицерол полирицинолеат, арома: ванилин. Чоколадата содржи какао делови: 53% мин. Може да содржи траги од белка, млечни производи, лешник и бадем.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1786kJ/ 427kcal
Масти 6g
од кои
заситени 3.5g
Јаглехидрати 90g
од кои
Шеќери 87g
Растителни влакна 0g
Протеини 2g
Сол 0g
Шифра 1473
Нето тежина по единица (kg) 0.20
Бар код индивидуално пакување 5310002154362
Амбалажа 380x252x175
Производи по амбалажа 12
Нето тежина на амбалажа (kg) 2.40
Бар код кутија 5310002154379
Амбалажи во палета 88