Метропол 100г

Какао крем табла

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, растителна маст (палмина), какао прав со смалени масти (10%), емулгатор: соја лецитин, арома: ванилин. Може да содржи траги од млечни производи, лешници, бадеми и ореви.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 2340kJ/ 560kcal
Масти 21g
од кои
заситени 13g
Јаглехидрати 73g
од кои
Шеќери 50g
Растителни влакна 0g
Протеини 4g
Сол 0g
Шифра 80
Нето тежина по единица (kg) 0.10
Ean code unit 5310002301438
Амбалажа 250x168x97
Производи по амбалажа 24
Нето тежина на амбалажа (kg) 2.40
Ean code carton 5310002301551
Амбалажи во палета 200