Совршенство на кое не можеш да одолееш
Состојки: шеќер, растителна маст (палмина), какао прав со смалени масти (10%), емулгатор: соја лецитин, арома: ванилин. Може да содржи траги од млечни производи, лешници, бадеми и ореви.
Да се чува на суво и ладно.
| Нутритивни вредности | за 100g |
|---|---|
| Енергија | 2340kJ/ 560kcal |
| Масти | 21g |
| од кои | |
| заситени | 13g |
| Јаглехидрати | 73g |
| од кои | |
| Шеќери | 50g |
| Растителни влакна | 0g |
| Протеини | 4g |
| Сол | 0g |
| Шифра | 80 |
|---|---|
| Нето тежина по единица (kg) | 0.10 |
| Бар код индивидуално пакување | 5310002301438 |
| Амбалажа | 250x168x97 |
| Производи по амбалажа | 24 |
| Нето тежина на амбалажа (kg) | 2.40 |
| Бар код кутија | 5310002301551 |
| Амбалажи во палета | 200 |