Perfection you can not resist
Ingredients: suqar, vegetable oil (palm oil), fat-reduced cocoa powder (10%),
emulsifier: soya lecithin, flavour: vanillin.
May contain tracis of hazelnuts and almonds.
Keep cool and dry.
| Nutritional value | per 100g |
|---|---|
| Energy | 2340kJ/ 560kcal |
| Fat | 21g |
| of which | |
| Saturated | 13g |
| Carbohydrate | 73g |
| of which | |
| Sugars | 50g |
| Fibre | 0g |
| Protein | 4g |
| Salt | 0g |
| Code | 80 |
|---|---|
| Net weight unit (kg) | 0.10 |
| Ean code unit | 5310002301438 |
| Carton - Display | 250x168x97 |
| Units per carton | 24 |
| Net weight carton (kg) | 2.40 |
| Ean code carton | 5310002301551 |
| Cartons per pallet | 200 |