Традиција која се топи во вашата уста
Состојки: шеќер, вода, скроб, парчиња портокал (15%), киселина: лимонска киселина, prirodna boja: екстракт од пиперка, арома.
Moже да содржи траги од ореви и ф`стаци.
Да се чува на суво и ладно.
| Нутритивни вредности | за 100g |
|---|---|
| Енергија | 1533kJ/ 367kcal |
| Масти | 0,7g |
| од кои | |
| заситени | 0,3g |
| Јаглехидрати | 89,5g |
| од кои | |
| Шеќери | 71g |
| Растителни влакна | 0g |
| Протеини | 0,6g |
| Сол | 0,05g |
| Шифра | 2958 |
|---|---|
| Нето тежина по единица (kg) | 0.4 |
| Бар код индивидуално пакување | 5310002586279 |
| Амбалажа | 380x252x145 |
| Производи по амбалажа | 20 |
| Нето тежина на амбалажа (kg) | 8.00 |
| Бар код кутија | 5310002586316 |
| Амбалажи во палета | 54 |