Традиција која се топи во вашата уста
Состојки: шеќер, вода, ореви (20%) скроб, киселина: лимонска киселина, арома. Може да содржи траги од ф'стаци.
Да се чува на суво и ладно
| Нутритивни вредности | за 100g |
|---|---|
| Енергија | 1670kJ/ 400kcal |
| Масти | 8g |
| од кои | |
| заситени | 0.8g |
| Јаглехидрати | 78g |
| од кои | |
| Шеќери | 73g |
| Растителни влакна | 0g |
| Протеини | 3g |
| Сол | 0g |
| Шифра | 2959 |
|---|---|
| Нето тежина по единица (kg) | 0.4 |
| Бар код индивидуално пакување | 5310002586262 |
| Амбалажа | 380x252x145 |
| Производи по амбалажа | 20 |
| Нето тежина на амбалажа (kg) | 8.00 |
| Бар код кутија | 5310002586293 |
| Амбалажи во палета | 54 |