Tradition melting in your mouth
Ingredients: sugar, water, walnuts (20%), corn starch powder, acid: citric acid flavour.
May contain traces of pistachio
Keep cool and dry
| Nutritional value | per 100g |
|---|---|
| Energy | 1670kJ/ 400kcal |
| Fat | 8g |
| of which | |
| Saturated | 0.8g |
| Carbohydrate | 78g |
| of which | |
| Sugars | 73g |
| Fibre | 0g |
| Protein | 3g |
| Salt | 0g |
| Code | 2959 |
|---|---|
| Net weight unit (kg) | 0.4 |
| Ean code unit | 5310002586262 |
| Carton - Display | 380x252x145 |
| Units per carton | 20 |
| Net weight carton (kg) | 8.00 |
| Ean code carton | 5310002586293 |
| Cartons per pallet | 54 |