Мини 15г

Млечна чоколада

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, какао путер, млеко во прав, какао маса, безмасно млеко во прав, сурутка во прав, путер, емулгатор: соја лецитин, арома: ванилин. Какао делови: 30% мин. ,  суви материи на млеко: 18% мин. Може да содржи трагови од лешници, бадеми и ореви.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности per 100g
Енергија 2365kJ/ 565kcal
Масти 31g
од кои
заситени 13 g
Јаглехидрати 63g
од кои
Шеќери 45g
Растителни влакна 0g
Протеини 5g
Сол 0g
Шифра 2
Нето тежина по единица (kg) 0.015
Ean code unit 53100429
Амбалажа 230x105x80
Производи по амбалажа 60
Нето тежина на амбалажа (kg) 0.9
Ean code carton 5310002000621
Амбалажи во палета 495