Perfection you can not resist
Ingredients: sugar, cocoa butter, whole milk powder, cocoa mass, skimmed milk powder, whey powder, butter, emulsifier: soya lecithin, flavour: vanillin.
Cocoa solids: 30% minimum, dry milk solids: 18% minimum
May contain traces of hazelnuts, almonds and walnuts.
Keep cool and dry.
| Nutritional value | per 100g |
|---|---|
| Energy | 2365kJ/ 565kcal |
| Fat | 31g |
| of which | |
| Saturated | 13 g |
| Carbohydrate | 63g |
| of which | |
| Sugars | 45g |
| Fibre | 0g |
| Protein | 5g |
| Salt | 0g |
| Code | 2 |
|---|---|
| Net weight unit (kg) | 0.015 |
| Ean code unit | 53100429 |
| Carton - Display | 230x105x80 |
| Units per carton | 60 |
| Net weight carton (kg) | 0.9 |
| Ean code carton | 5310002000621 |
| Cartons per pallet | 495 |