Мини чоколадни вафли 660г

Чоколадиран вафел производ со чоколаден крем

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: чоколаден крем (шеќер, растителна маст (палмина), чоколаден прав 15% (шеќер, какао прав), сурутка во прав, млеко во прав, арома: ванилин), чоколада (шеќер, какао маса, какао путер, емулгатори: соја лецитин, Е476, арома: ванилин), вафел (пченично брашно, растителна маст (палмина), емулгатор: соја лецитин, средство за нараснување: Е500, Е450, сол). Чоколадата содржи мин. 53% какао делови. Чоколадниот прав содржи мин. 32% какао прав. Може да содржи траги од костенливо овошје и сусам.

Да се чува на суво и ладно (15ºC- 20ºC).

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 2575kJ/615 kcal
Масти 45g
од кои
заситени 25g
Јаглехидрати 47g
од кои
Шеќери 39g
Растителни влакна 0g
Протеини 7g
Сол 0.2g
Шифра 1121
Нето тежина по единица (kg) 0.022
Ean code unit 5310002750557
Амбалажа 130x250x90
Производи по амбалажа 30
Нето тежина на амбалажа (kg) 0.66
Ean code carton 5310002750564
Амбалажи во палета 540