Хазелнут чоколадирани наполитанки 300г

Чоколадиран вафел производ со крем од лешници

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: Чоколада 32% (шеќер, какао маса, какао путер, емулгатори: соја лецитин и Е 476, арома: ванилин. Чоколадата содржи какао делови: 53% мин.), шеќер, пченично брашно, растителна маст (палмина), сурутка во прав, соино брашно, лешник (5% во кремот), какао прав со смалени масти, млеко во прав, скроб, емулгатор: соја лецитин, средство за нараснување: Е 450, Е 500, сол, арома.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 2575kJ/ 615kcal
Масти 45g
од кои
заситени 25g
Јаглехидрати 47g
од кои
Шеќери 39g
Растителни влакна 0g
Протеини 7g
Сол 0.2g
Шифра 338
Нето тежина по единица (kg) 0.30
Ean code unit 531002750229
Амбалажа 330x285x222
Производи по амбалажа 20
Нето тежина на амбалажа (kg) 6.00
Ean code carton 15310002750226
Амбалажи во палета 72