Јадран млеко какао наполитанка 100г

Вафел производ со млечен и какао крем

Категорија
Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, пченично брашно, растителна маст (палмина), млеко во прав (14% во кремот), сурутка во прав, какао прав со смалени масти (5% во кремот), скроб, емулгатор:  соја лецитин, средство за нараснување: Е 500, Е 450, сол, арома: ванилин.

Може да содржи трагови од лешник.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 2190kJ/ 523kcal
Масти 27g
од кои
заситени 10g
Јаглехидрати 62g
од кои
Шеќери 40g
Растителни влакна 0g
Протеини 3g
Сол 0.3g
Шифра 145
Нето тежина по единица (kg) 0.10
Ean code unit 5310002700460
Амбалажа 400x230x192
Производи по амбалажа 50
Нето тежина на амбалажа (kg) 5.00
Ean code carton 5310002701849
Амбалажи во палета 70